Küçük Kıyamet adlı dizinin ilk bölümü 13 Aralık Perşembe saat 19.50’de Samanyolu TV’de yayına girdi.

İşte Azrail (a.s) can alırken!

Samanyolu TV tarafından “Görülmemiş hesaplarla ötelere gitmeyin” sloganıyla helalleşmenin önemine vurgu yapılacağı ifade edilen dizide  “Türk televizyonlarında ilk kez Azrail (a.s)’nin can alma anının” ekrana getirileceği de dile getirildi.

Tamam, can alma sahnesi olacak, Azrail (a.s.) ekranda canlandırılmayacak. Fakat..

Haydi hep birlikte katolikleşelim!

Katolikleşelim derken bu birkaç yüzyıl önceki Katolizm değil. Günümüz beyaz Avrupalısının icadı katolizm. Hani ABD’nin sürekli eline yüzüne bulaştırdığı..

Samanyolu TV, sembolik ifadelerle yıllardır dizilerinde normalde Müslümanların göremeyeceği şeyleri gösteriyor. “Sembolik” olarak. Unutulmamalı ki bu “sembolik” şeyler izleyici TV’yi açtığı an “yaşam sembolü” oluyorlar.  TV yönetimi ne düşünüyor ki? İzleyiciler böyle şeyleri anlatamaz, günaha girerler ama bizim misyonumuz farklı; TV olarak böyle şeyleri “sembolik” olarak gösteririz, buna hakkımız var bu bize “caiz” – diye mi düşünüyorlar acaba? Yoksa “laiklik” açığından faydalanıp ne de olsa “resmen” kimse burada manevi öğeleri yerli, yersiz, doğru, yanlış kullandığımızı sorgulayamaz – mantığında mılar?

Asıl mesela “ucuz”luk başka birşey değil!

Eli kalem tutan ve sağlam kurgular yapacak yazarlara para vermemek için aynı konu “sembolik” olarak işlenince olacağı bu. Bir iki sisli görüntü, dumanların arasından çıkıp gelen meşayıh, sanal melekler vs.. Daha az para harcamak için “sokaktaki vatandaş”ın kötü yönde etkilenebileceği bu sembolizminde ısrar niye? Ver yeteneği olana hak ettiği parayı senin dumanla, sanal efektle 1 bölümde yapacağın şeyi 3-4 bölümde seyirciyi ekrana kitleyerek yapsın. Üstelik bunca günaha ve kul hakkına girmeden.

Pin It