İsrail Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ABD’de katıldığı bir toplantıda Musevilikle bağdaşmayan Siyonist kafasını konuşturdu ve saygısızca Hz. Musa’ya atfen “Musa Yahudileri neden Ortadoğu’ya getirdi?” diye sordu.

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Savunma Bakanı Ehud Barak ve eski dışişleri bakanlarından Tzipi Livni, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen Saban Forumu’na katıldı. Forum sırasında konuşan Lieberman, binbir kıvrak hareketle İsrail’in yeni yerleşim planlarında vs. haklı olduğunu anlatmaya çalıştı.

Lieberman, konuşması sırasında Hz. Musa’yı Yahudileri neden Ortadoğu’ya getirdiğini de alaylı bir şekilde sorguladı. Lieberman, “Öncelikle Musa’yı Yahudileri Ortadoğu’ya getirdiği için eleştiriyorum. Neden Benelüks’e (Hollanda, Belçika, Lüksemburg bölgesine) gitmedik ki? Bölgemizde pekçok sorun var.” ifadelerini kullandı.

Lieberman aynı zamanda Siyonist İsrail’in ezikliğini de dile getirmiş oldu. Peygamberlere saygısızlığı “devlet” için doğal gören ve doğal olarak Ortadoğulu olan Yahudi halkının sanki “Batılı” imişler de zorla Hz. Musa tarafından Ortadoğu’ya getirilmişler gibi konuştu. Sanki Siyonist İsrail devleti dünyanın dört bir yanına göç etmiş Yahudileri İsrail’e davet etmemiş gibi!

Kusurlu-Kelimeler-Logo

Pin It