Google Maps: Gazze - Telaviv arasını hesap edemiyor!

Siyonist İşgalci İsrail, Filistini sınırlara bölünce Gazze’den dışarı herhangi bir kente hatta Tel Aviv’e bile ne uçakla, otobüsle ne de otomobille gidilemiyor. Peki ulaşım nasıl sağlanabilir? Şaşırtıcı…

Google Maps harita üzerinden belirtilen iki nokta arasında; mesafe ve süre belirterek en uygun yol tarifini sunuyor.

Gazze - Telaviv Yol Tarifi

Gazze’den Tel Aviv’e gidecek araç yolu yok

Ancak Google Yol Tarifi; Gazze – Telaviv arasını hesap edemiyor. Sebep ise tekerlekli araçla gidilebilir bir yolun olmaması.

Gazze - Telaviv Yol Tarifi

Toplu taşıma aracı da yok

Yol tarifinden toplu taşıma araçları seçilince de bir sonuç çıkmıyor. Ha keza bisiklet yahut hava yoluyla da bir yol tarifi sunulamıyor.

Gazze - Telaviv Yol Tarifi

Gazze Tel Aviv arası sadece 71 kilometre! Yürüyerek gitmek zorundasınız: 622 kilometre!

Alternatif olarak “yürüme” seçilirse size bir yol güzergahı sunuyor:  5 gün 7 saatte 622 kilometre yürümelisiniz. Üstelik sadece ve sadece 71 kilometrelik bir mesafeye ulaşmak için! Kendi ülkenizim kendi toprağınızın yollarından da değil. Çünkü sınır noktalarıyla geçişler engelli. Mısır ve Ürdün sınırı boyunca yürüyerek.

Gazze - Telaviv Yol Tarifi

Sadece Tel Aviv mi? Gazze’liler hiç bir şehre gidemiyor

Gazze’liler sadece Tel Aviv’e değil çevredeki diğer şehirlere de gidemiyorlar. Siyonist İsrail İşgalcileri başta Gazze şehri olmak üzere neredeyse tüm Filistin’i yolculuğa “kapalı” hale getirmiş durumda. Yani Filistinini çeşitli şehirlerinde bulunan Filistinliler birbirlerini göremesinler, birbirlerine seyahat edemesinler işgalciler ellerinden geleni yapmış.

Yol yoksa geriye Mısır sınır kapısı ve tüneller kalıyor: Ancak Siyonistler onları da kapattı

Siyonist İşgal Devleti tüm ulaşım noktalarını kapattığı için geriye içine bir insanın ancak iki büklüm sığabildiği Gazze’nin gizli tünelleri kalıyor ki her geçen İsrail bunlardan birini daha kapatıyor. Mısır sınır kapısı mı? Onu zaten Mısır’ın darbecisi Sisi kapattırdı!

Gazze'nin dışında bir Filistin kentine gitmek istiyorsanız Filistin'in dışına çıkmalısınız. Bu mavi şeritli yürüme güzergahı en kısa olan yol!

Gazze’nin dışında bir Filistin kentine gitmek istiyorsanız Filistin’in dışına çıkmalısınız. Bu mavi şeritli yürüme güzergahı en kısa olan yol!

Pin It